Dani medijske pismenosti

Novak @HRT #danimedijskepismenosti

Posjet HRT-u

Ono kad u sklopu Prvih dana medijske kulture u Hrvatskoj posjetiš HRT i u učionici slobodno možeš koristiti mobitel! Štoviše, trebaš koristiti mobitel i na radionici Uvod u mobilno novinarstvo učiš kako montirati i snimati pametnim telefonom, kako stabilizirati snimku bez stativa i stablizatora, kako postići bolji zvuk, kako snimiti dobar foto i video kadar.

Radionicu nam je održao g. Darko Flapjan, a i sami smo se okušali u praktičnoj izradi priloga te shvatili da je to područje o kojem već mnogo znamo (Instagram, Facebook, Snapchat, Twitter...) ali i dalje možemo mnogo naučiti.

Radionicu Terensko novinarstvo i ratno izvjestiteljstvo održao nam je g. Mario Sladić. Saznali smo kako se obučavaju novinari za snimanje i izvješćivanje u kriznim situacijama. Vrlo zanimljivo je bilo pogledati dramatične snimke HRT Akademije, a i sami smo se okušali u snimanju materijala.

O mnogim teškim životnim pričama i ljudskim sudbinama saznali smo od voditeljice i urednice gđe Sanje Mikleušević Pavić te smo počeli razmišljati o važnosti novinarsta i promjenama koje možemo postići na taj način.

Kroz 32 km hodnika na HRT-u provela nas je gđa Nada Chedid, a prošli smo radijske studije, arhivu te bili u studiju i režiji na snimanju emisije Dobro jutro, Hrvatska.

Današnji boravak u učionici HRT-a zainteresirao nas je za pitanja novinarstva, medijske etike, a možda i potaknuo neke učenike da odaberu svoje buduće zanimanje. Zahvaljujemo svima s HRT-a  i iz organizacije Dana medijske pismenosti na praktičnim i inspirativnim radionicama!

objavio: Sandra Ivković   datum: 22. 4. 2018.

Ukupno: 1220434