Naši nagrađeni učenici

Oskar znanja najveća je i najznačajnija nagrada u obrazovanju u Republici Hrvatskoj. Dodjeljuje je Agencija za odgoj i obrazovanje već 16 godina najboljim učenicima i mentorima osnovnih i srednjih škola te glazbenih i plesnih škola u Republici Hrvatskoj, pobjednicima državnih i međunarodnih natjecanja.

Prošla godina bila je izuzetno teška za sve građane, a posebno za sudionike školskih natjecanja koja su se održavala u nemogućim uvjetima.

Velika je čast svakoj školi imati učenika koji je osvojio 1. mjesto na državnom natjecanju. Naš Fran Bušić, učenik 8.c razreda, svojim osvojenim prvim mjestom na natjecanju iz Astronomije uz mentoricu prof. Melitu Hrvaćanin ove je godine dobitnik ove prestižne nagrade.

Svečana dodjela održat će se online 26. veljače 2021. Emisija će biti emitirana putem Youtube kanala, odnosno može se pratiti na Facebook stranici Oskar znanja. Skulptura Oskara znanja, rad učenice 3. razreda Škole za primijenjenu umjetnost i dizajn iz Zagreba Chiare Cetušić, bit će dostavljena svim pobjednicima poštom u njihove škole. Skulptura je stablo s krošnjom koja predstavlja ljudski um.

To nije jedina nagrada koju će dobiti učenik Fran Bušić. Svojim uspjehom osvojio je i novčanu nagradu Profesor Baltazar koju, na inicijativu gradonačelnika, za osvojena prva mjesta na državnim natjecanjima dodjeljuje grad Zagreb.

Nagradu Profesor Baltazar u našoj školi dobit će još dvije učenice:

Laura Miškulin, učenica 6.c razreda koja je osvojila 3. mjesto na Državnom natjecanju iz matematike, mentorica: prof. Anica Poljak

Vita Zeba iz 6.a razreda za osvojeno 2. mjesto na Natjecanju iz informatike u kategoriji Digitalne kompetencije, mentorica: prof. Ivana Gurović.

Čestitamo svim našim nagrađenim učenicima i njihovim mentoricama koji nas motiviraju i podsjećaju da se znanje isplati!

objavio: Nikolina Turkalj   datum: 23. 2. 2021.

Ukupno: 1221954