Važno - obavijesti za upis u prvi razred

Poštovani roditelji,

Ako želite svoje dijete upisati u I. razred Osnovne škole Vjenceslava Novaka potrebno je prije upisa utvrditi psihofizičko stanje djeteta na sljedeći način:

Potrebno je otići na ww.terminko.hr i odabrati termine za:

1. školsku liječnicu, dr. Ivanu Majcen Aušperger u Ambulanti za školsku medicinu, Dubrava, Aleja lipa 1H , radi utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta
  2. testiranje u školi radi procjene psihofizičke zrelosti djeteta za upis u 1. razred

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Upisno područje Osnovne škole Vjenceslava Novaka čine ulice:
Avenija Dubrava od broja 137 do 177, Dankovečka od broja 2 do kraja, Ul. Milovana Gavazzija, Klin od broja 1 do kraja, Koledinečka, Kopanička, Kravarska, Laz 1, Laz 2, Laz 3, Ločilnička, Lovrakova, Ul. Zvonimira Ljevakovića, Međašna, Međašni odvojak, Novoselska od broja 19 do kraja i od broja 32 do kraja, Novoselski odvojak 6 broj 1, Novoselski odvojak 7 od broja 42 do 44, Novoselski odvojak 10 od broja 1 do 3, Novoselski odvojak 11, Novoselski odvojak 12, Novoselski odvojak 13, Ul. Gjure Prejca, Ulica Vile Velebita, Ul. Vinka Žganca

Molimo roditelje koji bi željeli upisati svoje dijete u Osnovnu školu Vjenceslava Novaka, a ne žive (ili nisu prijavljeni) na upisnom području Škole da nam se jave mailom (ured@os-vnovaka-zg.skole.hr)  ili telefonom (01/ 2853-800).

Ovdje možete skinuti obrazac "Zamolba za upis u drugu osnovnu školu izvan upisnog područja"

Prijevremeni upis

Za dijete koje će do kraja tekuće godine (2021.) navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka  tekuće godine podnijeti zahtjev u područnom uredu gradske uprave  za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja osim zahtjeva i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Za djecu koja se prijevremeno upisuju u 1. razred obvezno se provodi psihološko testiranje u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Prijevremeni upis odobrit će Stručno povjerenstvo Ureda djetetu na temelju rezultata psihološkog testiranja i mišljenja Stručnog povjerenstva škole.

Odgoda upisa u školu

Odgoda upisa u prvi razred osnovne škole može se odobriti samo za jednu školsku godinu.

Stručno povjerenstvo Škole predložit će Stručnom povjerenstvu Ureda odgodu upisa u 1. razred ako na temelju neposrednog pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta procijeni da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na njegov psihofizički razvoj.

Dijete kojem je odgođen upis u prvi razred osnovne škole sljedeće će godine biti ponovo uvršteno u popis školskih obveznika radi ponovnog utvrđivanja njegova psihofizičkog stanja. Za to vrijeme (ako to dopušta njegovo zdravstveno stanje) obvezno je pohađati program predškole.

Na temelju mišljenja Stručnog povjerenstva Ureda, Ured donosi rješenje o prijevremenom upisu ili odgodi upisa u prvi razred osnovne škole koje se dostavlja roditelju. Na rješenje roditelj ima pravo žalbe ministarstvu nadležnom za obrazovanje putem Ureda.

Na dan odabranog termina radi procjene psihofizičke zrelosti djeteta u školi, molimo Vas da donesete popunjene obrasce koji se nalaze na dolje navedenim poveznicama:

Osim ranije navedenih popunjenih obrazaca potrebno je također priložiti:

• RODNI LIST (kopija koja može biti starija od 6 mjesecu)
  • POTVRDE O ZAPOSENJU RODITELJA (*odnosi se samo na roditelje učenika u produženom boravku

Za sva dodatna pitanja molimo Vas obratite se pedagoginji, edukacijskoj rehabilitatorici ili psihologinji:

- na telefon: 01/2853-800 ili na email: ured@os-vnovaka-zg.skole.hr

Stručna služba Škole

objavio: Nikolina Turkalj   datum: 12. 3. 2021.

EKO ŠKOLA

Godine 1991. naša škola postala je članom Pokreta prijatelja prirode, danas Udruge "Lijepa Naša" . 1997. uključeni smo u program "Eko škola".

ŽUBOR

Ponosni smo na naš školski list Žubor koji izlazi od 1975. godine.

HIMNA ŠKOLE

Naša škola 2010. godine je dobila i himnu, tekst i glazbu napisao je učitelj glazbene kulture Vlado Matić.

LISTEK

Učeničku zadrugu "Listek" smo osnovali 2002. godine. Radimo od početka na očuvanju okoliša i kulturne baštine.

Ukupno: 1220415